bipKanał IBE na YouTubelinkedin grtwiter grKonto IBE na FB

fot kk ico

Katarzyna Kalinowska wyróżniona w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa

Katarzyna Kalinowska, pracująca na co dzień w Instytucie Badań Edukacyjnych, otrzymała wyróżnienie w konkursie o Nagrodę im. Anselma L. Straussa za książkę Praktyki flirtu i podrywu. Studium z mikrosocjologii emocji. Więcej
rawpixel 783344 unsplash 612x400ico

Szansa – nowe możliwości dla dorosłych: znamy wyniki rekrutacji

Poznaliśmy wyniki oceny jakościowej formularzy zgłoszeniowych w ramach rekrutacji grantobiorców. Więcej
Jerzy Bielecki ico

Refernet Polska: badamy i analizujemy system kształcenia zawodowego nawet w czasie pandemii

Zachęcamy do lektury wywiadu z Jerzym Bieleckim, kierownikiem projektu Refernet Polska, jednego ze strategicznych przedsięwzięć Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
qwdqw

Zaufaj nauce w dobie koronawirusa

30 tys. osób i ponad 2 tys. pomysłów – to efekt pierwszego w Europie hackathonu #EUvsVirus, którego celem było opracowanie innowacyjnych rozwiązań związanych z koronawirusem. W ścisłej czołówce znalazła się aplikacja Trust in Science promująca zaufanie dla nauki w czasie pandemii. Więcej
cedefop2020 ico

Konkurs Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

Pokaż swoje „zielone” i cyfrowe umiejętności, zrób fotorelację i wygraj wyjazd do Berlina lub Salonik! Instytut Badań Edukacyjnych i Refernet Polska zapraszają do udziału w konkursie organizowanym przez Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (CEDEFOP). Więcej
pisa2018

Wysokie umiejętności finansowe polskiej młodzieży

Polscy uczniowie dobrze liczą i rozumieją finanse. Spośród 20 krajów, które wzięły udział w dodatkowej części badania PISA 2018, poświęconej umiejętnościom finansowym, średni wynik polskich piętnastolatków był jednym z najwyższych na świecie. Lepsi okazali się jedynie uczniowie z Kanady, Finlandii i Estonii. Więcej

IBE angażuje się w rozwój kompetencji w sektorze teleinformatyki i cyberbezpieczeństwa

Z upoważnienia Jadwigi Emilewicz, Minister Rozwoju, utworzona została nowa Sektorowa Rada ds. Kompetencji - Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo. Jednym z członków Rady został Aleksander Wasiak-Radoszewski, ekspert ds. ZSK z Instytut Badań Edukacyjnych.

Rada została utworzona w ramach projektu Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, którego celem jest kompleksowa identyfikacja i prognozowanie potrzeb kwalifikacyjno-zawodowych sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa w Polsce.

W ramach projektu przygotowany zostanie pakiet inicjatyw badawczych, analitycznych, rekomendacyjnych i informacyjnych mających na celu harmonizację bieżących oraz przyszłych potrzeb kompetencyjnych, podaży systemowych oraz pozasystemowych usług i procesów edukacyjnych.

Nowa Sektorowa Rada ds. Kompetencji tworzy platformę współpracy dla środowisk sektora i możliwości opracowywania standardów certyfikacji w zakresie teleinformatyki i cyberbezpieczeństwa. Trzymamy kciuki, by praca Rady przełożyła się na kwalifikacje rynkowe, oparte na badaniach i realnych potrzebach sektora i gospodarki. Wsparcie tych inicjatyw "od środka" będzie zapewniał Instytut Badań Edukacyjnych – mówi Wojciech Stęchły, ekspert ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w IBE.

W ramach Rady działać będą przedstawiciele przedsiębiorstw z rynku teleinformatycznego i cyberbezpieczeństwa oraz reprezentanci środowisk edukacyjnych, zarówno formalnego systemu edukacyjnego, jak również podmiotów realizujących usługi szkoleniowe w tej branży. W gronie tym znalazł się także przedstawiciel IBE.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Rady.

logo srodekMIiRmnisw logotyp

logo CKE maleore smallgus logo smallptdelogo oskkosio cie small