Wizyta studyjna z Gruzji

W piątek 6 grudnia Instytut Badań Edukacyjnych odwiedziła 15-osobowa delegacja z Gruzji. Gości podejmował między innymi dyrektor Instytutu dr hab. Piotr Stankiewicz.

W skład delegacji wchodzili przedstawiciele organizacji i instytucji związanych z gruzińską oświatą - m.in. Centre for Training and Consultancy, Civic Teachers Forum oraz Association of School Principles and Administrators. Celem ich wizyty w Polsce było poznanie aktualnej sytuacji polskiej oświaty oraz działania polskich organizacji i instytucji działających w sektorze edukacyjnym, takich jak IBE. Zdobyta podczas wizyty studyjnej wiedza ma pomóc delegatom w przygotowaniu się do nadchodzących w gruzińskiej oświacie reform. Podczas dwugodzinnego spotkania w IBE rozmawiano m.in. o działalności międzynarodowej Instytutu, aktywności obywatelskiej uczniów, przeciwdziałaniu przemocy w szkole i o udziale organizacji pozarządowych w dialogu na temat systemu edukacji.