Edukacyjni praktycy o innowacyjnych rozwiązaniach dla szkolnictwa

Już w połowie sierpnia będziemy mogli posłuchać o nowatorskich rozwiązaniach edukacyjnych podczas serii webinariów, objętych patronatem przez kwartalnik “Edukacja” oraz Instytut Badań Edukacyjnych. Zachęcamy do udziału!

Inauguracyjna edycja konferencji online „Projektowanie rozwiązań dla edukacji, czyli design thinking po polsku” odbędzie się w dniach 19-26 sierpnia. „Będziemy mówić o konkretach. Zależy nam na pokazaniu jak rzeczywiście można użyć design thinking w szkołach i na uczelniach, dlatego zaprosiliśmy przedstawicieli jednostek, które wykorzystują je u siebie.” - mówi inicjatorka przedsięwzięcia Ewa Tomczak. Głównym celem konferencji jest przedstawienie praktycznych przykładów zastosowania podejścia design thinking i odczarowanie tego pojęcia.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do osób zarządzających placówkami edukacyjnymi, obecnych i przyszłych nauczycieli, wykładowców, pedagogów, doradców zawodowych i psychologów.

Weź udział w konferencji, nie ruszając się z domu!

Konferencja została zaplanowana jako seria spotkań online, do których dołączyć można z dowolnego miejsca z dostępem do internetu, również domowego zacisza. Przedstawiciele placówek oświatowych z całej Polski opowiedzą o tym, jak tworzą nowatorskie rozwiązania na swoim własnym podwórku. Poszczególne webinary poświęcone będą więc przekrojowej tematyce związanej z innowacyjnością w edukacji: podjęta zostanie próba doprecyzowania koncepcji placówki edukacyjnej, poruszony temat niestandardowych działań z zakresu doradztwa zawodowego, a także omówione wykorzystanie nowych technologii, w tym stworzenie efektywnej strony internetowej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Program i rejestracja